Sport

Lassine Traore vërshon mediat në Suedi

Ish futbollisti i Trepçës ’89, Lassine Traore është transferuar te skuadra suedeze FF OSTERLEN MALMO, shkruan BlicMedia.

Traore ka nënshkruar kontrat tre vjeçare me skuadrën nga Suedia, e ku trajner i kësaj skuadre është ish trajneri i Feronikelit, Agim Sopi.

E për këtë transferim të Traore kanë raportuar edhe disa media të njohura në Suedi , si “Fotbollskanalen” e cila e ka quajtur transferimin e Traore si një super transferim /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Edukatë shembullore e skuadrës së Istogut

Sport

Flitej për Milanin, Liverpoolin e Dortmundin, por Rashica ....

Sport

PSG arrin fitore të madhe ndaj Man United – Barça, Juventusi dhe Chelsea kryejnë detyrën

Sport

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin