Lajme

Largohen ditët e nxehta

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranesira kalimtare.

Ndersa në pjesen e dytë, të ditës parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillim duke sjellë shira në zonat veriore dhe me pas shtrihen drejt zonave Qendrore dhe Lindore, duke e lënë Jugun e vendit me vranësira të lehta.

Temperaturat e ajrit do të ulen 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 36 °C.

Era do të fryjë mesatare në tokë, por e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat