Sport

Larg Barcelonës, ja ku pritet të transferohet Coutinho

Mesfushori brazilian Philippe Coutinho ka gjasa të kthehet në Premier League.

Bëhet e ditur se Tottenhami tashmë ka kontaktuar Barcelonën në lidhje me Coutinhon, të cilin po kërkon ta huazojë gjatë miniafatit kalimtar të janarit.

Te Tottenhami po e shohin Coutinhon si përforcim të duhur për mesfushën.

Coutinho nuk bën pjesë në planet e Barçës dhe këtë sezon ka regjistruar vetëm tri paraqitje në të gjitha garat.

Ai sezonin e shkuar ishte i huazuar te Bayerni kurse me ekipin spanjoll ka kontratë deri në vitin 2023. Coutinho iu pat bashkuar Barcelonën në janar të vitit 2018 nga Liverpooli për 135 milionë euro.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit