Sport

Lamtumirë Trepçës ’89, Bismark Sie po kalon tek skuadra e njohur evropiane

Futbollit kosovar ia pa hajrin.

Bismark Sie është shumë pranë të kalojë tek CSKA Sofia e Bullgarisë, teksa mediet ganeze këtë gjë e bëjnë punë të kryer, raporton Gazeta Olle.

Sulmuesi 19 vjeçar duket se ka impresionuar skuadrën më të trofeshme bullgare dhe ata kanë vendosur që ta blejnë kartonin e tij.

 

Sie ka qenë pjesë e kampit stërvitor të CSKA Sofies në Turqi, teksa së fundmi ka luajtur në një takim miqësor kundër Lokomotivës së Sofies.

Ai u fut si rezervistë dhe arriti të dhuroj një asistim, duke e impresionuar edhe trajnerin Bruno Akrapoviç që pas takimit thurri elozhe për sulmuesin e skuadrës mitrovicase duke e përshkruar si një sulmues i kohëve moderne.

 

“Kam folur me pronarin e skuadrës tani e disa kohë, do të përpiqemi që ta transferojmë futbollistin sa më shpejtë që të jetë e mundur” – tha trajneri pas ndeshjes.

Bismark la përshtypje të mëdha në Superligën e Kosovës gjatë stinorit vjeshtor, duke arritur të realizoj gjashtë gola në 17 takime dhe duke qenë një nga zbulimet më të mëdha të vitit.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Kjo është lista e golashënuesëve pas 22 xhirove

Sport

Komisioni për Ankesa shqyrton shkresën e Drenicës, ky është vendimi i marrë!

Sport

FC Prishtina – Llapi kryendeshja e javës së 23-të

Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit