Sport

LAJMI I FUNDIT: Xhevdet Shabani largohet nga Drita!

Xhevdet Shabani nuk do të jetë më pjesë e Dritës.

“Radio Star”, ka raportuar se Drita dhe Shabani nuk kanë rënë dakord për të vazhduar bashkëpunimin.

“Rrapa” ka qenë njëri nga protagonistët kryesor të skuadrës gjilanase, por që aventura e tij duket se ka përfunduar tek Drita.

Ai gjatë sezonit 2018, ku skuadra e Dritës është shpallur kampione e Kosovës, Shabani ishte zgjedhur si futbollisti më i miri i vitit.

34 vjeçari e ka dhënë një kontribut të madh për Dritën, por tani ai do të mendoj për të ardhmen e tij.

Postime të ngjajshme
Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Sport

Ky lojtar largohet nga Trepça ’89

Sport

ZYRTARE: Gjilani prezanton transferimin më të ri