Sport

LAJMI I FUNDIT: Tottenham e zyrtarizon pasardhësin e Mourinhos

Tottenham Hotspur ka konfirmuar trajnerin e ri deri në fund të këtij sezoni.

Klubi i Spurs dje gjatë ditës largoi nga stoli trajnerin portugez, Jose Mourinho.

Edhe pse u mendua se Tottenham pritet të gjejë një trajner të ri gjatë këtyre ditëve, përmes komunikatës zyrtare ka treguar se rolin e trajnerit do ta marrë Ryan Mason.

“Ne mund të konfirmojmë se Ryan Mason do të emërohet trajner i përkohshëm deri në fund të sezonit”, shkruhet në njoftimin e klubit.

29-vjeçari bëhet një nga trajnerët më të ri në histori të Premierligës.

Ai u largua nga futbolli gjatë vitit 2017, pasi pësoi një lëndim të tmerrshëm në ndeshjen kundër Chelseat. Ai kishte një kontakt në ajër me mbrojtësin Gary Cahill.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës