Sport

Lajmi i fundit: PSG-ja i përgjigjet Barçës për Neymarin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sipas një transmetuesi francez, klubi parisien i ka thënë jo përsëri ofertës së radhës të Barcelonës për Neymarin. PSG-ja e vlerëson të pamjaftueshme këtë ofertë dhe larg asaj që kërkon për brazilianin.

Paris Saint-Germaini e ka refuzuar ofertën më të fundit të Barcelonës për Neymarin në orët e vona të së mërkurës, sipas RCM Sport.

Transmetuesi francez e citon një burim brenda klubit parisien, sipas të cilit, PSG-ja e ka arsyetuar refuzimin e ofertës duke thënë se Barça e di se çfarë kërkon klubi për Neymarin, duke iu referuar propozimit ekonomik që e ka bërë klubi spanjoll.

Burimi i njëjtë shpjegon se PSG-ja nuk ka kohë, para se të mbyllet afati kalimtar veror më 2 shtator, për të arritur marrëveshje me lojtarët që Barcelona ia ka ofruar në marrëveshjen e propozuar për Neymarin.

Prandaj, sipas RMC-së, tani Barça e ka vetëm një mundësi për ta arritur transferimin e 27-vjeçarit, që është ta harrojë shkëmbimin e lojtarëve dhe ta paguajë shumën e plotë që PSG-ja e kërkon për ta shitur Neymarin, pra 220 milionë euro.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv