Sport

LAJMI I FUNDIT: Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut pritet të aterojë në “Adem Jashari”

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll me rezultat minimal e mposhti Gjeorgjinë në Tbilisi, duke u kualifikuar për në evropianin e ardhshëm të vitit 2021, shkruan “Zeri.info”.

Për shkak të mjegullës në aeroportin ndërkombëtar në Shkup, kombëtarja e Maqedonisë, sipas të gjitha gjasave pritet të ateroj në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë, njofton News-Tv.

Kujtomë se, golin e fitores historike e shënoi Goran Pandev. Tani dihen edhe rivalët e Maqedonisë së Veriut në samitin kontinental dhe ata janë në grupin C: Holanda, Ukraina dhe Austria./

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë