.
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Njësia Speciale është nisur drejt Mitrovicës së Veriut

Pas zhvillimeve të fundit në veri të Kosovës, raportohet se Njësia Speciale e Kosovës është nisur drejt Mitrovicës veriore, shkruan Gazeta Metro.

Në pamje të publikuara në disa media shihet komvoji i veturave të blinduara të Njësisë Speciale, media të cilat raportojnë se këto vetura po shkojnë drejt veriut.

Metro ka dërguar pyetje në Polici dhe është në pritje të informacioneve.

Lista Serbe ka bërë sot të ditur se kanë vendosur që të largohen nga të gjitha institucionet politike në Kosovë.

Kjo është bërë e ditur pas takimit të përfaqësuesve politikë të serbëve të veriut të Kosovës në Zveçan. /gazetametro.net

Related posts
Lajme

Kush mori pjesë në varrimin e Sokol Halilit, që vrau gruan shtatzënë dhe më pas vetën?

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Sokol Halili vret veten

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Vrasja e 35-vjeçares, motra e madhe ndan detaje të reja

Lajme

Momenti kur Hamide Magashi pa ish-burrin në oborr, ja çfarë ka rrëfyer gruaja që ishte me të