Sport

LAJMI I FUNDIT: Jackson Ferreira vendos për të ardhmen

Jackson Ferreira gjysmësezonin e vitit të kaluar kishte luajtur për skuadrën e Gjilanit në Kosovë.

Mbrojtësi i majtë kishte spikatur me paraqitje fantastike me “kuqebardhët”, shkruan Gazetasheshi.com

Në gjysmësezonin e dytë futbollisti u largua nga Gjilani pasi që kishte disa mosmarrëveshje me shtabin teknik.

Ferreira u transferuar te Teuta e Durrësit dhe me këtë skuadër në fund të sezonin ia dolën të shpalleshin kampion.

Faqja zyrtare e durrsakëve tashmë ka zyrtarizuar bashkëpunimin me brazilianin edhe për sezonin e ri.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina