Sport

Lajmi i fundit: Ja kur do të rikthehet Milot Rashica

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ylli i Kombëtarës së Kosovës dhe skuadrës gjermane Werder Bremen, Milot Rashica, ka marr një lajm shumë të mirë nga trajneri Florian Kohlfeldt.

Ky lajm ka bëjë me rikthimin e shpejtë të Milotit në fushat e blerta.

Sipas Kohlfeldt, rikthimi i tij mund të ndodh më datë 21 shtator në ndeshjen kundër Leipzigut.

Këto komente trajneri i Werder Bremenit i bëri gjatë një prononcimi për gazetën gjermane “Bild”.

Padyshim që Rashica do ta gëzoj edhe trajnerin e Kosovës Bernard Challandes, që do ta ketë në dispozicion 23 vjeçarin në ndeshjet e tjera në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian në futboll “EURO 2020”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv