Sport

Lajmi i fundit: Futbollisti i njohur nga Kosova infektohet me koronavirus

Futbollisti i njohur nga Kosova, Valon Behrami, së fundmi ka rezoltuar pozitiv në testin për koronavirus, ka njoftuar klubi i Genoas, transmeton Gazeta Metro.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, Genoa FC ka zbuluar emrat e futbollistëve dhe pjesëtarëve nga stafi që kanë rezoltuar pozitiv me koronavirus.

Francesco Cassata, Lukas Lerager, Federico Marchetti, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Mattia Perin, Marko Pjaca, Ivan Radovanovic, Lasse Schöne, Davide Zappacosta janë futbollistët që kishin rezultuar pozitiv më herët, kurse sot kësaj liste i është bashkuar edhe mesfushori mitrovicas, Valon Behrami.

Kurse, Pietro Cistaro, Alessandro Donato, Pietro Gatto dhe Matteo Perasso janë personat nga stafi i ekipit që gjithashtu janë prekur nga koronavirusi.

Postime të ngjajshme
Sport

Skandaloze: Benzema kërkon nga lojtarët të mos pasojnë te Vinicius

Sport

Formacionet e mundshme të ndeshjes, Juventusi -Barcelona

Sport

Kuotat e bastoreve për ndeshjet e sotme të Superligës, këto skuadra janë favorite të mëdha

Sport

Ballkani – Prishtina, bastoret favorizojnë këtë skuadër