Sport

LAJMI I FUNDIT: Barcelona ka arritur marrëveshje me futbollistin e Manchester Cityt

Barcelona ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e Manchester Cityt, Eric Garsia, raporton “Mundo Deportivo”, përcjell Zeri.info.

20-vjeçari, ka pranuar të firmos kontratë me Barcelonën deri në vitin 2026 dhe gjithçka do të bëhet zyrtare brenda një periudhe të shkurtër.

Për kartonin e Garcias, skuadra spanjolle do ti paguajë Cityt dhjetë milionë euro dëmshpërblim.

Garcia këtë edicion ka regjistruar shtatë paraqitje për Cityn në të gjitha garat.

Ai është zhvilluar si futbollist në akademinë e Barcelonës përpara se t’i bashkohet të rinjve të Cityt në verën e vitit 2017. /

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi