Sport

LAJMI FUNDIT: Largim i madh nga Shkëndija

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mbrojtësi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Egzon Bejtullai nuk është më futbollist i Shkëndijës së Tetovës.

Pas gjashtë viteve e gjysmë në taborin e kuqezinjëve tetovarë, mbrojtësi përfundimisht ka mbyllur aventurën e tij me skuadrën tetovare dhe tashmë është futbollist i lirë.

Kontrata e Bejtullait ishte valide deri në fund të vitit 2019 dhe sipas burime të “InfOSport.mk”, e njejta nuk është vazhduar nga palët, me 25 vjeçarin që duket i vendosur për të vazhduar karrierën jashta vendit.

Tashmë një kohë disa opsione duken të shfaqura në horizont si mundësi për të vazhduar karrierën e tij, ndërsa burimet tona thonë se së shpejti do të mësohet destinacioni i ri i representuesit të Maqedonisë së Veriut, që do të jetë një nga kampionatet Europiane.

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv