Lajme

Boris Johnson jep lajmin fantastik

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson ka mirëpritur Finlandën dhe Suedinë të cilat kanë aplikuar zyrtarisht për t’u bashkuar me aleancën ushtarake perëndimore. “Kjo është një ditë historike për aleancën tonë dhe botën. Jo shumë kohë më…
Lajme

Reagon edhe gruaja e Rexhep Selimit pas vendimit të Speciales

Bashkëshortja e Rexhep Selimit, deputetja e Vetëvendosjes Shqipe Mehmeti Selimi ka reaguar pas dënimit nga Gjykata Speciale të krerëve të OVL-së së UÇK-së. Ajo ka thënë se dënimi i tyre vërteton se nuk bëhet fjalë për drejtësi, shkruan…
Lajme

Specialja dënon Hysni Gucatin: Reagon motra e tij

Pas aktgjykimit të shpallur ndaj Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, nga Gjykata Speciale, reagoi edhe motra e kryetarit të OVL të UÇK-së, Sevdije Gucati. Ajo deklaroi se pas 23 vjetësh, sot dënohen padrejtësisht e quhen kriminelë pa bërë ndonjë krim, ata qe…