Lajme

Këto janë rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 6 viktima nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 3 mijë e 917 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 617…
Lajme

19 simptomat më të zakonshme të omicron

Studimi zbuloi 19 nga simptomat më të zakonshme të omicron me disa që devijojnë nga zakonisht. Lloji delta i koronavirusit shënoi një zhvendosje në simptomat e Covid 19 nga simptomat klasike si ethet, kolla dhe humbja e shijes ose nuhatjes, sipas aplikacionit ZOE…
Lajme

Rritet numri i fëmijëve të infektuar me COVID-19

Ditëve të fundit vendi po shënon rritje të madhe të rasteve pozitive me COVID-19, ku më së shumti janë duke u infektuar fëmijët. Gjatë 24 orëve nga 4,397 nga mosha 0 deri 9 vjeç janë të prekur mbi 200 fëmijë dhe nga mosha 10 deri 19 vjeç janë të…
Lajme

Këta janë drejtorët e PDK-së në Komunën e Gjilanit

Pas arritjes së koalicionit qeverisës në Gjilan mes Vetëvendosjes dhe PDK-së, kësaj të fundit i janë dhënë katër drejtori. Këtë e ka konfirmuar për rajonipress, Riad Rashiti i cili ka thënë se tashmë janë caktuar kandidatët e PDK-së për të qeverisur…
Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë nesër në vend. Sipas IHMK-së, nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. “Masat e ajrit me origjinë polare janë duke u…
Lajme

Valon Syla: Armiku më i madh i VV’së është Albin Kurti

Gazetari, Valon Syla, ka shprehur mendimin e tij për armikun më të madh të Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan Gazeta Metro. Fillimisht Syla e falënderojë Gaxherrin për rolin e saj në debat. ’Të falënderoj znj. Gaxherri se e dheze debatin’’, tha…