Lajme

Policia tregon se si u vra 58 vjeçari në Mitrovicë

Policia ka dhënë detaje rreth vrasjes së një personi, pronar i një lokali, në Mitrovicë. Sipas njoftimit nga Policia, personi i vrarë është A.M., 58-vjeçar, ndërkaq janë arrestuar dy persona. Lidhur me rastin janë ndërmarrë veprime të shpejta policore…
Lajme

Mos iu përgjigjni thirrjeve nga këta numra, iu marrin para

Thirrje telefonike të paidentifikuara nga vende të ndryshme kanë vërshuar telefonat inteligjentë të zviceranëve ditët e fundit. Lexues të ndryshëm kanë raportuar ditët e fundit për thirrje të dyshimta. Ata deklarojnë se kanë marrë disa telefonata të…
Lajme

Si të dalloni nëse keni një ftohje, grip apo Covid?

Nëse ju dhemb fyti, ju rrjedh hunda dhe ju dhembin muskujt – këto mund të jenë simptoma të ftohjes së zakonshme, por edhe të gripit ose të Covid-19. Të gjitha këto sëmundje ndajnë disa simptoma të përbashkëta, kështu që ndonjëherë është e vështirë…
Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Istituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Të enjten nuk parashihen reshje pos ndonjë rigë e izoluar. Në shumë territore të ulëta do të ketë mjegull si pasojë e ndryshimit të…
Lajme

A është Albin Kurti në listën e zezë të Amerikës?

Avokati, Tomë Gashi ka njoftuar se kryeministri i vendit Albin Kurti, sipas informatave të tij nuk është në listën e zezë të Amerikës, shkruan FrontOnline. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka ironizuar, duke thënë “Albini po…