Lajme

Zbardhen detajet e marrëveshjes VV-PDK në Gjilan

Lëvizja Vetëvendosje(LVV) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK) kanë arritur koalicion qeverisës në Gjilan. Kësaj të fundit do i takojë pozita e nënkryetarit të komunës dhe katër drejtori, ndërkaq partia fituese e zgjedhjeve do të udhëheq me drejtoritë të…
Lajme

Kuvendi Komunal i Gjilanit thirr mbledhje urgjente

Kuvendi Komunal i Gjilanit ka thirr sot mbledhje urgjente në orën 15:00. Nga Komuna e Gjilanit kanë bërë të ditur se në rend të ditës do të jenë: Betimi i anëtarëve të Kuvendit dhe zgjedhja e Kryesuesit të Kuvendi. Kujtojmë që mbledhja e cila ishte paraparë…