Lajme

Zeka: Takimi i Mustafës me Kurtin është mashtrimi i ditës

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, njëherazi deputet në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka, e ka quajtur mashtrim të ditës takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa, me kryetarin e lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. “Albin Kurti në mënyrë absolute…
Lajme

Isa Mustafa e sulmon keq Kadri Veselin

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka sulmuar të parin e PDK-së, Kadri Veselin që po premton se nuk do të ketë korrupsion dhe nepotizëm, nëse atij iu besohet qeveria, duke thënë se ata që i kanë kultivuar të dyja këto nuk mund ta luftojnë as njërën as tjetrë…
Lajme

Kosova pa kryeministër, ministritë vazhdojnë punën

Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga pozita e të parit të Qeverisë, i zuri shumë ministri në befasi. Por, pavarësisht kësaj këto ministri po vazhdojnë punën e tyre. Madje, Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj mendon se kjo situatë nuk do të…
Lajme

Përse ka udhëtuar “fshehtaz” Isa Mustafa në Gjermani?

Derisa Kosova po vlon nga zhvillimet politike pas situatës së krijuar me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të vendit, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë një udhëtimë jo shumë të zakontë. Gazeta inFokus mëson se lideri i…