Lajme

Kosova pa kryeministër, ministritë vazhdojnë punën

Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga pozita e të parit të Qeverisë, i zuri shumë ministri në befasi. Por, pavarësisht kësaj këto ministri po vazhdojnë punën e tyre. Madje, Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj mendon se kjo situatë nuk do të…
Lajme

Përse ka udhëtuar “fshehtaz” Isa Mustafa në Gjermani?

Derisa Kosova po vlon nga zhvillimet politike pas situatës së krijuar me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të vendit, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë një udhëtimë jo shumë të zakontë. Gazeta inFokus mëson se lideri i…
Lajme

22 vjeçari që është bërë simbol i protestave në Hong Kong

Pak orë pasi doli nga burgu, Joshua Uong ishte rikthyer në vijën e parë. Nuk njeh vend tjetër ky djalosh 22 vjeçar, simbol i Hong Kongut që zbret në rrugë për të mbrojtur autonominë e vet nga Kina komuniste. Pesë vjet më parë u bë model i Lëvizjes pro…
Lajme

Arrestohen dy farmacistë dhe konfiskohen mijëra barna në Deçan

Policia e Kosovës gjegjësisht Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Pejë së bashku me inspektorët e Ministrisë së Shëndetësisë, kanë kontrolluar dy barnatore në Komunën e Deçanit. Sipas njoftimit policor, në njërën barnatore janë…
Lajme

Ujësjellësi reagon pas dënimit nga Komuna e Prishtinës

Drejtoria e Inspektoratit në Komunën e Prishtinës e ka dënuar Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”. Sipas kësaj drejtorie, ky dënim ndodhi për shkak të 13 intervenimeve që i kanë bërë në infrastrukturën rrugore, dhe nuk e kanë kthyer terrenin…