Lajme

Fëmiu i plagosur nga sulmi ajror sirian

Fytyra e djalit të vogel që u be viktime e një sulmi ajror sirian, një vit më vonë Xhouma dhe familja e tij ishin duke ikur nga shtëpia e tyre në Siri në vitin 2018 kur një sulm ajror goditi autobusin ku ndodheshin. Fytyra e djalit të vogël u plagos rëndë dhe…
Lajme

Të gjithë i duan zgjedhjet, por..

Ndonëse si datë për mbajtjen e seancës për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës është caktuar 22 gushti (e enjte), përfaqësues të partive politike dhe njohës të çështjeve politike po shprehen pesimistë mbi atë se të gjitha partitë politike janë serioze…
Lajme

Pompeo do të takohet me Vuçiq në New York

Sekretari i shtetit të SHBA-së, Mike Pompeodo të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së që do të mbahet për situatën në Lindje të Mesme, shkruan Tellereport. Ndërsa në faqen zyrtare të Departamentit të Shtetit Amerikan bëhet e ditur se…
Lajme

49 aksidente trafiku brenda ditës, një me pasoja fatale

49 aksidente trafiku kanë ndodhur në vendin tonë vetëm brenda 24 orëve të fundit, të dhëna këto të nxjerra nga statistikat e Policisë së Kosovës. Nga këto aksidente 12 nga to ishin më të lënduar, deri sa u shënua një viktimë, përcjellë…