Lajme

Haradinaj tregon a do të takohet me Mustafën

Në vazhdën e takimeve që zhvilloi kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa i ftuar kishte qenë edhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj. Haradinaj tha se nuk ka asgjë kundër këtij takimi por u shpreh se është i zënë me punë e detyra. “Tash jam i…
Lajme

Vdes një pushues amerikan në Sarandë

Një turist nga Amerika është gjetur i vdekur në një hotel në Sarandë. Vdekja e tij është zbuluar mëngjesin e sotëm. Pushuesi amerikan është i moshës 62-vjeçare. Sipas të dhënave paraprake ishte për pushime në Sarandë. Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së…
Lajme

Del edhe foto nga takimi Mustafa- Ahmeti

Shumë takime politike dhe shumë vendime pritet të ndodhin këtë javë në Kosovë, kur edhe pritet të mbahet seanca për shpërndarjen e Kuvendit. Derisa PSD, që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti sot në mesditë pritet të merr vendimin për një koalicion parazgjedhor me…
Lajme

Isa Mustafa fton në takim Haradinajn, Limajn e Ahmetin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet me kreun e Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti. Sipas burimeve të Gazetës Express brenda PSD-së, takimi mes dy krerëve të partive do të mbahet në orën 11:00. “Po, kryetari i LDK-së na ka…