Sport

Lajm i tmerrshëm për Liverpoolin

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, u lëndua në takimin e sotëm ndaj Evertonit në kuadër të javës së pestë në Premier Ligën angleze.

Lëndimi erdhi pas një goditje të tmerrshme nga portieri i Everonit, Jordan Pickford në pjesën e parë.

Sipas BeIn Sport, mbrojtësi holandez pritet të mungojë 7 ose 8 muaj nga fushat e blerta pasi ka dëmtuar ligamentet krucial në gjurin e djathtë.

Ky informacion ende nuk është konfirmuar nga klubi anglez, por nëse del të jetë i saktë atëherë do të ishte një mungesë shumë e madhe për skuadrën e Jurgen Kloppit.

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë