EURO 2020

Lajm i keq për Spanjën, i mungon futbollisti i rëndësishëm ndaj Italisë

Spanja luan ndaj Italisë në duelin e rëndësishëm të gjysmëfinales në Euro 2020.
Pablo Sarabia do t’i mungojë spanjollë në këtë ndeshje.

Sarabia u dëmtua kundër Zvicrës dhe nuk është e sigurt që ai do të rikuperohet me kohë për të ndihmuar Spanjën kundër Italisë në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian.

Sipas AS, Sarabia ndjeu një dhimbje të muskujve gjatë pjesës së parë dhe ishte e nevojshme të zëvendësohej me Dani Olmo.

Lojtari tani do t’i nënshtrohet ekzaminimeve më të hollësishme për të zbuluar shkallën e dëmtimit, por duket e pamundur për të që të rikuperohet në kohë për ndeshjen kundër Italisë, e cila është planifikuar të martën.

Ndeshja gjysmëfinale mes Spanjës dhe Italisë do luhet me 6 korrik, nga ora 21:00 në Wembley të Londrës.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020