Sport

Lajm i jashtëzakonshëm për Kosovën para ndeshjes me Anglinë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kombëtarja e Kosovës sot përballet me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Europian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Metro.

Në ora 20:45, lojtarët e Kosovës do ta zhvillojnë përballjen kyçe ndaj Anglisë dhe pa dyshim që është testi më seriozë për kombëtaren e Kosovës, pasi që anglezët llogariten më favoritet për këtë takim.

Mirëpo sot djelmoshat e Kosovës kanë marrë një lajm të mirë, sa i përket tifozëve.

Në ditët e fundit një numër i konsiderueshëm i tifozëve ‘Dardanë’, kanë udhëtuar drejt Southamptonit ku pritet ta mbështesin Kosovën në ndeshjen më të vështirë deri më tani në eliminatoret e ‘Euro 2020’.

Sipas informatave të fundit, në përkrahje të Kosovës do të jenë afro 1500 sosh.

Sonte në ‘St. Marys Stadium’, do të jetë në përballje tejet interesante. Mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat në këtë lojë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv