Sport

LAJM I FUNDIT: Llapi humbet ndeshjen në tavolinë 0-3

Klubi i Futbollit të Femrave “Llapi” e ka humbur në tavolinë ndeshjen përballë KFF Kosova Vr nga Prishtina (0-3), raporton Gazetasheshi.com.

Këtë vendim e ka marrë Komisioni i Garave në Ligën e Parë të futbolllit të femrave në vend, duke u arsyetua se disa nga lojtaret e KFF Llapit nuk patën leje speciale për të luajtur.

Disa nga futbollistet e inkuadruara nga skuadra llapjane ishin më të reja se 18 vjeç dhe sipas rregullores duhet të kenë leje speciale.

Vendimi i Komisionit të Garave:

Ndryshe, Kosova VR tashmë i afrohet në vetëm tre pikë liderit KFF Mitrovica. Skuadra kryeqytetase ka 43 pikë të tubuara, tri më pak se skuadra lidere.

Postime të ngjajshme
Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi

Sport

Ylli i Kosovës bën debutimin në Bundesliga me Schalken

Sport

Premi e majme për Dukagjinin, nëse sonte triumfojnë në finale të Kupës

Sport

UEFA cakton gjyqtarin për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve