Sport

Lajm i bujshëm nga Anglia, Haaland ka firmosur për skuadrën e madhe?

Reali po punon fuqimisht për të përforcuar ekipin për në sezonin e ri. Dhe, siç raporton gazeta britanike “The Times”, Reali shumë shpejt pritet të mbyllë disa marrëveshje shumë të rëndësishme në lidhje me merkaton.

“The Times” pretendon se përfaqësues të presidentit Florentino Perez kanë biseduar me sulmuesin e Dortmundit, Erling Haaland, për të mbyllur gjithçka përpara merkatos së janarit.

Përfaqësues të norvegjezit janë dakord me transferimin e tij në Madrid dhe ia kanë bërë të qartë Realit se klauzola e tij është 75 milionë euro, klauzolë të cilën Reali është gati ta paguajë.

Largimin e Haalandit duket se e ka pranuar dhe vetë klubi gjerman.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës