Lajme

Lajçaksi dhe Palmer do të vizitojnë të hënën Kosovën

Emisari Special i dialogut, Miroslav Lajçaks si dhe zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Mattheë Palmer do të vizitojnë të hënën Kosovën.

Siç bëhet e ditur, në ditën e parë të javës së ardhshme ata do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë.

Ata do të takojnë kryeministrin Kurti si dhe presidenten Osmani.

Palmer e Lajçak u takuan të mërkurën në Bruksel.

Siç njoftoi Lajçak, në këtë takim temë diskutimi ishte pikërisht dialogu mes Kosovës e Serbisë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Lajme

Duda Balje: Nuk jam më e ëmbël se dudi, por ......

Lajme

Ky është personi i cili ndërroi jetë në aksidentin e sontëm

Lajme

Vetura godet për vdekje 59-vjeçarin që po ngiste biçikletën në Vushtrri