Sport

Kylian Mbappe flet për të ardhmen e tij

Kylian Mbappe ka folur për të ardhmen e tij të shtunën në mbrëmje, disa momente pasi shënoi katër gola për ekipin kombëtar francez ndaj Kazakistanit.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain është në vitin e fundit të kontratës, teksa është lidhur shumë me Real Madridin prej muajsh.

“Kam kaluar pesë vite të jashtëzakonshme [në PSG], kam përfituar nga çdo moment dhe vazhdoj ta bëj këtë”, ka thënë fillimisht Mbappe për TNT Brazil.

“Tani ka shumë gjëra që vijnë, sfida të mëdha, dhe unë kam folur tashmë për këtë”, përfundoi francezi.

Mbappe ka dhënë gjashtë gola dhe gjashtë asistime për PSG-në në Ligue 1 deri më tani këtë sezon. Ata janë në krye të tabelës së ligës me 34 pikë nga 13 ndeshje, dhjetë pikë më shumë se Lens i vendit të dytë.

Ai ka shënuar 139 gola dhe ka dhënë 72 asistime në 187 ndeshjet që ka luajtur për PSG-në dhe konsiderohet të jetë talenti më i madh evropian së bashku me Erling Haaland.

Real Madridi bëri një qasje për të në fund të afatit kalimtar të verës së kaluar vetëm, por u refuzuan nga PSG.

Siç qëndrojnë gjërat, kontrata e tij në Parc des Princes skadon në fund të këtij sezoni dhe ai mund t’i bashkohet kujtdo që ai zgjedh në një transferim të lirë.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme