Sport

Ky pritet të jetë pasuesi i Nagelsmann te Bayerni

Thomas Tuchel mund të rikthehet sërish në Bundesliga.

Emri i ish-trajnerit të Borussia Dortmundit tani është i lidhur me Bayern Munichin.

“Bavarezët” nuk po kalojnë nëpër formë të mirë këtë sezon, pasi nuk dinë për fitore në katër ndeshjet e fundit – në të cilat kanë regjistruar tri barazime dhe një humbje.

E ardhmja e Julian Nagelsmann mendohet të jetë e pasigurt pas këtyre rezultateve, me Bayernin që renditet i pesti në tabelë – me 12 pikë të grumbulluara pas shtatë xhirove në Bundesliga.

Nicolo Schira ka raportuar se Tuchel mund të jetë objektiv i mundshëm i klubit nga “Allianz Arena” në javët e ardhshme, si zëvendësues i Nagelsmann.

Gazetari italian gjithashtu bëri të ditur se pavarësisht spekulimeve, nuk ka pasur kontate mes Juventusit dhe ish-trajnerit të Chelseat.

Thomas Tuchel është trajner i lirë që nga 7 shtatori i këtij viti, pasi u shkarkua nga “Blutë”.

Related posts
LajmeSport

Këshilltarja e re e Kurtit paralajmëron themelimin e Zyrës për Luginë

Sport

Kaos në Itali, katër klube ndryshojnë trajnerët brenda një dite

Sport

Merkato e dimrit nuk ka përfunduar për Prishtinën, paralajmërojnë ardhje të reja në ditët e fundit të afatit

Sport

Ademi thyen heshtjen dhe flet për trajnerin e ri të Kosovës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *