Sport

Ky pritet të jetë një nga lojtarët që do të largohet nga Prishtina

Skuadra e Prishtinës në futboll ka fituar titullin kampion në Kosovë.

Pas triumfit në këtë sezon, FC Prishtina do të luajë në para kualifikimet e Ligës së Kampionëve në futboll.

Prishtina tashmë ka filluar të mendojë për përforcimet dhe largimet që do të bëhen për ndeshjet në Evropë si dhe për stinorin e ardhshëm të kampionatit elitar në futboll në Kosovë.

 

GazetaBlic mëson se një nga lojtarët që pritet të largohet nga FC Prishtina është edhe mbrojtësi Gentjan Muça.

Klubi i Prishtinës e transferoi Muçën nga Tirana në afatin e verës së kaluar.

Në këtë stinor, Muça ka luajtur në 10 takime me Prishtinën, ku ka shënuar dy gola.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani gati të “bombardoj”, afër marrëveshjes me mesfushorin e njohur

Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”