Sport

Ky mund të jetë vendimi i Gjykatës për Ibrën dhe Lukakun

Sulmuesit të Interit, Romelu Lukaku dhe atij të Milanit, Zlatan Ibrahimovic mund të marrin dënim edukativ si qëllim për ta promovuar fer play.

La Repubblica raporton që dy ish lojtarët e Manchester United, të cilët patë një përleshje verbale në pjesën e parë në ndeshjen Inter-Milan në Kupën e Italisë, pritet të mësojnë datën se kur do të paraqiten para prokurorisë federale.

Raporti thotë se besohet që dënimi i tyre do të jetë një “ujdi mes palëve” pra me një dënim edukativ që ka për qëllim promovimin e fer playit.

Komisioni i Disiplinës tashmë ka suspenduar si Zlatanin ashtu edhe Lukaku për një ndeshje në Kupa Italia, e cila gjë bëri që belgu mos të paraqitet në ndeshjen e parë gjysmëfinale kundër Juventusit.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas formës së dobët, Liverpool merr vendim për të ardhmen e Klopp

Sport

Inter triumfon edhe ndaj Atalantas

Sport

‘Intelektualët’ kujtojnë momentin e fundit në tribuna para pandemisë – Drita e fitonte një vit më parë derbin e madh kosovar

Sport

Nga gara për titullin kampion, deri te ftesa e Përfaqësueses për ndeshjet e marsit: Armend Thaqi i zbulon të gjitha!