Lajme

Ky lokal në Prishtinë ofron nga një pije falas për personat e vaksinuar

Duke parë sa i rëndësishëm është vaksinimi kundër Coronavirusit, disa biznese në Kosovë kanë dal me një ide kreative.

Në sheshin në Prishtinë, lokalet kanë marrë nismë që t’iu ofrojnë personave të vaksinuar kafe dhe ujë gratis.

Adriatik Gashi, menaxher në “DonCafe” tha se e kanë bërë këtë ofertë në mënyrë që të kontribuojnë në vetëdijesimin e qytetarëve për vaksinim.

“Ta kenë dëshminë për marrjen e vaksinës dhe nga ne e marrin nga një kafe dhe ujë prej shtëpisë”, tha ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

Bie bora e parë në Kosovë

Lajme

Shaqir Totaj i PDK-së tregon pse i hyri garës për kryetar të Prizrenit

Lajme

Shpend Ahmeti dërgon një mesazh gjatë transmetimit direkt për Bedri Hamzën

Lajme

Vitia e Zemaj përplasen për menaxhimin e pandemisë