Lajme

Ky kandidat shpall fitoren në Prishtinë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, në një konferencë për media e ka shpallë fitoren e kandidatit Përparim Rama në kryeqyteti.

Përveç Prishtinës, ai tha se LDK ka fituar edhe në Istog, Fushë Kosovë dhe Junik.

Në fjalën e tij si Kryetar i ri i Prishtinës, Përparim Rama u zotua se do të jetë kryetar i të gjithëve qytetarëve, shkruan Reporteri.net.

Ndryshe, KQZ ka procesuar mbi 84% të votave të numëruara në Prishtinë. Kandidati i LDK-së, Përparim Rama, po vazhdon të kryesojë me mbi 1000 vota në Prishtinë.

Për Ramën janë numëruar deri më tani 38.357 vota (50,81%), ndërsa për Arben Vitinë e LVV-së janë numëruar 37.138 vota (49,19%), shkruan Reporteri.net.

Dallimi në vota mes kandidatëve aktualisht është 1219 në favor të kandidatit të LDK-së.

Deri më tani, sipas KQZ-së, në Prishtinë janë numëruar 94,12% të votave, apo 224 kuti nga 238 sosh në total.

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *