Sport

Ky gjyqtar do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Shkupi – Llapi

Më 8 korrik, tre skuadrat nga futbolli vendor do të zhvillojnë ndeshjet e para të raundit të parë eliminator të Ligës së Konferencës, ndërsa janë caktuar edhe referat që do të drejtojnë sfidat evropiane.

Skudara e Shkupit do të përballet me KF Llapi në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup në orën 20.00, ndërsa arbitri kryesor do të jetë Alard Lindhout nga Holanda.

Struga Trim Lum do të luajë si mysafir, kundër skuadrës së Liepaja e Letonisë. Sfida do të nis në orën 16.00 dhe do të drejtohet nga bjellorusi Viktor Shimishuk.

Sileksi do të jetë nikoqir i skuadrës së Petrokubit nga Moldavia dhe do të luajë në stadiumin pran FFM-së. Sfida do të nis në orën 16.00 dhe do të drejtohet nga uellsiani Robert Jan Jenkins.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina