Sport

Ky futbollist rinovon edhe për dy vite të tjera me klubin e Ballkanit

Klubi Futbollistik “Ballkani” e ka nisur për mrekulli sezonin e ri në Superligën e Kosovës.

Përveç sukseseve në fushën e gjelbër, klubi nga Suhareka është duke e vazhduar punën edhe për të ardhmen e skuadrës, shkruan Gazetasheshi.com

Gazeta “Sheshi” mëson ekskluzivisht se qendërmbrojtësi i klubit, Egzon Sinani, ka rinovuar kontratën edhe për dy vite tjera.

Sinani në ndeshjet e fundit ka pasur përformancë të shkëlqyer duke qenë njëri nga futbollistët më të dalluar në Kososvë.

Ballkani aktualisht i prinë renditjes tabelare me 13 pikë, ku në 5 ndeshje ka 4 fitore e një barazim dhe llogaritet pretendenti kryesor në luftë për titullin e kampionit.

Postime të ngjajshme
Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit

Sport

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset e Përfaqësueses, që 30 vite disa persona qeshin me të gjithë kryetarët e FFK-së

Sport

Trajneri i Werder Bremenit deklarohet sërish për Milot Rashicën, tregon pse nuk po luan ylli i Kosovës

Sport

Frashëri tregon skuadrën e vetme pretendente për titull kampioni