Sport

Ky futbollist e shënoi golin e parë në këtë edicion

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Goli i parë në edicionin 2019/2020 është shënua në ndeshjen Flamurtari – Prishtina.

Ka qenë Flamurtari që ka shënuar golin e parë këtë edicion, që në minuan dytë.

Agron Bruqi ka gjuajtur bukur me kokë duke e gjetur rrjetën e Alban Muqiqit, shkruan Gazeta Sheshi.

Ky ishte goli i parë në këtë edicion.

Bruqi ishte ndër më të mirët në ndeshje, ku përveç golit të shënuar, krijoi volum loje dhe ndërpreu shpesh herë aksionet.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv