Sport

Ky është ylli i NBA që po refuzon të luaj për Serbinë/ Babai i ka lindur në Prishtinë

Deni Avdija është një prej basketbollistëve më me perspektivë në Evropë.

19 vjeçari luan në NBA te Washington Wizards dhe ka zgjedhur të përfaqësoj Izraelin.

Ai është djali i Zufer Avdijajt, ish basketbollistit të njohur, transmeton Indeksonline.

“Babai im është nga Kosova, ka lindur në Prishtinë. Ai ishte legjendë e basketbollit në ish Jugosllavi. Ai më ka thënë që të mendojë mirë zgjedhjen time por unë kam vendosur që të përfaqësoje Izraelin” ka thënë Avdija.

Në të kaluarën, Deni Avdija ka luajtur për Crvena Zvezdën, ndërsa depërtojë në tregun evropian përmes Maccabi Tel Avivit.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë