Lajme

Ky është urimi i Xhavit Halitit për ditëlindjen e Hashim Thaçit

Deputeti i PDK’së në Kuvendin e Kosovës, Xhavit Haliti, ia ka uruar ditëlindjen e 53’të ish-kryetarit të kësaj partie, Hashim Thaçit.

Haliti, me anë të ‘Facebook’-ut, ka thënë se shpreson që ditëlindjen e radhës së ish-presidentit ta presin në Kosovë. Thaçi gjendet në dhomat e paraburgimit në Hagë pasi që po akuzohet për krime lufte, shkruan Gazeta Express.

“Hashim, miku im i çmuar, urime ditëlindja! Edhe 100 të gëzueshme!”, ka shkruar Haliti.

“Shpresoj që të radhës ta festojmë në Kosovë, në rrethana më të mira për Ju, familjen dhe për qytetarët e vendit”, ka thënë tutje ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

Milaim Zeka: Tomë Gashi e rrah gruan e tij

Lajme

Moti në Kosovë – parashikimi për pesë ditët e ardhshme

Lajme

Kimete Berisha i reagon ashpër të riut që nuk i duket e plotë liria e Kosovës pa lirinë e Palestinës

Lajme

Policia ndalon garën me automjete në Orlloviq, tre të arrestuar