Sport

Ky është trajneri i parë që u ndëshkua me kartonë të verdhë në Superligë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Rregulli i ri që edhe trajnerët të ndëshkohen është futur në përdorim që në xhiron e parë të Superligës.

Gjyqtari Selim Isufi pati një gjykim të shkëlqyer në ndeshjen Flamurtari – Prishtina, duke mos i ikur pothuajse asgjë.

Ai madje e ndëshkoi me karton të verdhë ndihmës trajnerin e Flamurtarit, Synaj Keqin, shkruan Gazeta SHESHI.

Ky i fundit e pësoi këtë pas një proteste që ishte e tepërt.

Ndryshe ndeshja Flamurtari – Prishtina u mbyll 1-1 dhe solli lojë shumë të bukur.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv