Sport

Ky është tifozi i cili e dashuron futbollin, e kthen dhomën në fushë futbolli!

Tifozi i vërtetë nuk është vetëm të shikojë futboll nga kolltuku dhe të pijë birra!

Mbështetësi anglez, Roland Hall, ka treguar se si është të jesh një tifoz i madh i futbollit.

Në shtëpinë e tij, ai ka bërë një fushë të vogël futbolli për fëmijët.

Saktësisht në sallonin e tij, ai ka futur dy porta të vogla, top futbolli dhe gjëra të tjera që i përket një fushe. Të gjitha këto ai i bëri me vetëm 350 funte.

“Unë këtë fushë e kam quajtur ‘Frank Lampard’, në përkrahje të tij dhe kujtim për të sa ishte te Chelsea. Fëmijët e mi e duan futbollin dhe pandemia ua ndaloi atyre të luajnë me ekipet e tyre, andaj u detyrova ta bëjë këtë fushë në sallonin tim të ndejës”, ka thënë Hall.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Arbëria ndërron sërish ambient, klubi i Arbnor Morinës do t’i luajë ndeshjet në këtë stadium

Sport

Zymberi shpërthen ndaj Klodian Duros

Sport

Gani Sejdiut po i dhimbset gjendja në të cilën ndodhet Feronikeli

Sport

Rexha ndez derbin