Sport

Ky është super futbollisti që po shkëlqen në futbollin e Kosovës

Futbollisti vushtrrias Dren Ahmeti po bënë karrierë të suksesshme në futbollin e Kosoves, tani e disa edicione te klubi i FC Vushtrria, shkruan BlicMedia.

Në këtë fillim të kampionatit të Ligës së Parë të Kosovës, ku klubi i FC Vushtrrisë zhvilloi tre ndeshje, Ahmeti në të trija takimet ishte njëri nga lojtarët më të mirë.

Ai kishte paraqitje edhe në Superligèn e Kosovës kur FC Vushtrria ka qenë pjesè e Superligës prej vitit 2017, kur edhe kishte debutuar te ekipi i seniorève.

Dren Ahmeti tashmë është pjesë e Kompanisë së njohur në Kosov që merret me menagjimin e futbollistëve B&A Consulting e qè udhëheqet nga menagjerët, Argjend Uka dhe Besnik Bajrami

Me talentin e madh që posedon Dren Ahmeti premton shumë që do të arrij lart në futboll me përkrajen e madhe që do vazhdojn ti japin dy menagjeret e tij. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin

Sport

Formacionet zyrtare: Arsenal - Leicester City