Sport

Ky është rezultati momental në ndeshjen Dukagjini – Drenica

Xhiron e dytë në elitë do të mbyllet në Klinë, ku do të ballafaqohen Dukagjini me Drenicën.

Dy ekipet në xhiron e parë kanë marrë nga një pikë dhe tani të dyjat në këtë ndeshjen kërkojnë objektivin e tre pikëve të plota.

LIVE:

DUKAGJINI 0-1 DRENICA

29′ Dallku (Duk) nuk arrin ta dërgoi topin në rrjet pas harkimit të mrekullueshëm nga Arbër Shala.

26′ Shabani (Duk) gjendet mirë në zonë, por mungon finalizimi.

14′ GOOOL! Osman Mëziu (Dre) gjuan nga penalltia dhe realizon për epërsinë e Drenicës.

13′ Zabergja (Dre) pengohet në zonë dhe fiton penallti.

10′ Kalojnë dhjetë minuta nga fillimi i ndeshjes, asnjëra skuadër nuk ka arritur të rrezikoj seriozisht.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Muhaxhiri, Hasanaj, Basriu, Dalku, Shala, Millaku, Shabani, Ahmeti, A. Merlaku, Mulaj, AB. Merlaku. Kryetrajner: Armend Dallku

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Mëziu, Lushtaku, Gashi, Denisson, Avdulli, Veliqi, Zabergja. Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Gjyqtarët: Erdall Zasella, Alban Ejupi, Arbnor Bullatovci, Mervan Bejtullahu, Shpëtim Murtezi (VAR)

Stadiumi: “18 Qershori”, Klinë

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk