Sport

Ky është rezultati momental në miqësoren Kosova – Guinea

Po rrjedh minuta e 38-të në Antalia në miqësoren ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe Guinesë.

Edhe pas gjysmë ore lojë të zhvilluar rezultati mbetet ai i minutës së parë, pra 0-0 në stadiumin “Arslan Zeki Demirci”.

“Dardanët” kanë posedimin e topit në këtë përballje, ndërsa nuk kanë rrezikuar asnjëherë portën dy ekipet kombëtare.

Në këtë ndeshje përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka startuar kryesisht me lojtar debutues, përfshirë katër lojtarë të Superligës së Kosovës.

Tri ditë më vonë Kosova luan edhe ndeshjen e fundit miqësore kundër një tjetër kombëtare afrikane, Gambisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë

Sport

Lajmi i fundit: Milot Rashica i bashkohet klubit të Premier Leagues

Sport

“Bomba” nga Spanja: Gjiganti evropian arrin marrëveshje me Haalandin, paga e tij javore është e “çmendur”