Sport

Ky është rezultati i takimit, FC Prishtina 01 – FC Prizreni

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ndeshja e dytë në kuadër të Superligës për FC Prishtinën 01 ka sjell një barazim ndaj Prizrenit me rezultat 8:8.

Kjo përballje doli të jetë e fortë dhe me shumë rikthime në rezultat, duke bërë që skuadrat të ndajnë nga një pikë.

Me nga dy gola në këtë përballje u dalluan Agon Ramadani, Shefki Kameri dhe Bardh Kelmendi. Nga një herë shënuan Eljesa Neziri dhe Durim Qorri.

FC Prishtina 01 pas dy ndeshjeve ka katër pikë.

FC Prishtina 01 8 – 8 FC Prizreni

Golat për skuadrën e FC Prishtina 01 i shënuan.

Agon Ramadani ⚽️⚽️
Shefki Kameri ⚽️⚽️
Bardh Kelmendi ⚽️⚽️
Eljesa Neziri ⚽️
Durim Qorri ⚽️

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv