Sport

Ky është portieri më i mirë i vitit, sipas FIFA

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Çmimi për portierin më të mirë të vitit ishte ai që pritej me interesimin më të madh, pas lojtarit më të mirë të vitit.

Në garë për të fituar këtë çmim ishin dy portierët e Premierligës, brazilianët Alisson Becker dhe Ederson Moraes, dhe Marc Andre Ter – Stegen i Barcelonës.

Çmimi si më i miri i vitit i takoi Alisson Becker, i cili përveç pritjeve, pati sukses në Ligën e Kampionëve me Liverpool dhe në Kupën e Amerikës me Brazilin.

Alisson kështu mposht Edersonin dhe Ter Stegen për çmimin e më të mirit të vitit.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv