Sport

Ky është plani interesant i Juventusit për transferimin e Icardit

Juventus është vënë pas shërbimeve të Mauro Icardi.

‘Zonja e vjetër’ do të motivojë skuadrën e PSG që të nënshkruajë me Mauro Icardi gjatë kësaj vere, kështu që ata të kenë mundësi ta blejnë kartonin e tij, bën të ditur ‘Sportmediaset’, transmeton lajmi.

Ylli argjentinas është në huazim te Paris Saint Germain, dhe skuadra franceze ka opsionin për të blerë lojtarin në fund të sezonit.
Gjiganti i Ligue 1 nuk janë akoma 100% të bindur për ta blerë lojtarin, por Juve shpreson se mund të ketë ndikim.

Plani i Juventus është që të sigurojnë shërbimet e Icardi, duke dërguar Miralem Pjanic në Paris, si pjesë këmbimi.

Postime të ngjajshme
Sport

Basel – APOEL, formacionet zyrtare: A starton Edon Zhegrova?

Sport

Largohet nga futbolli kosovar për ta vazhduar jetën në Gjermani

Sport

Mobilizim i jashtëzakonshëm në Suharekë për derbin ndaj Prishtinës

Sport

Pornostarja e njohur e pranon se është ngacmuar një yll i futbollit