Lajme

Ky është parashikimi i motit për vikend

Dy ditët e ardhshme pritet që të mbaj mot i qëndrueshëm. Do të ketë më shumë diell, sidomos ditën e shtunë. Të dielën parashihet të ketë shtim të vranësirave, e priten mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

Sipas Prishtina Weather e shtuna do të jetë shumë e ngrohtë dhe kryesisht me diell.

 

Në mbrëmje do të ketë vranësira kalimtare. Temperaturat minimale pritet të sillen rreth 9 gradë celsius derisa maksimalet do të arrijnë deri në 25 gradë.

Dita e diel pritet të jetë shumë e ngrohtë me vranësira e intervale me diell. Pasdite dhe në mbrëmje me mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima.

Temperaturat minimale pritet të sillen rreth 12 gradë celsius derisa maksimalet do të arrijnë deri në 27 gradë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Shqiptarja 20-vjeçare në Gjermani e zhdukur qe pesë ditë, familjarët: Babai i saj me kancer nuk do mund t’i mbijetojë këtij lajmi

Lajme

KEDS njofton për zonat që do të mbesin pa rrymë

Lajme

Krejt çka i tha Shaip Kamberi sot Vuçiqit në Kuvendin e Serbisë

Lajme

Policia jep detaje për aksidentin që ndodhi tek rruga ‘B’