Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të nesër pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa në viset malore pritet të ketë reshje bore.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet 1-5 gradë Celsius ndërsa ato maksimalet ndërmjet 7-12 gradë.

“Do të fryjë erë lehtë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-4 m/s”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin