Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbaj mot me diell në Kosovë, raporton Gazeta Express.

Sipas njoftimit të IMHK, temeperaturat pritet të arrijnë deri në 35 gradë celsius.

“Moti nesër, 08.08.2021. Do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 34-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar