Lajme

Ky është parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

14.10 – Më ftohtë, kryesisht vranët, me reshje të dobëta shiu, më të përqëndruara në jug dhe lindje të vendit.

Në vise malore edhe borë, e me rënie të temperaturës borë mund të ketë edhe në zona prej 700-1000m lartësi mbidetare.

15.10 – Ftohtë e me erë dhe kryesisht vranët, kohëpaskohe me riga lokale shiu, e në vise malore me borë.

16.10 – Kryesisht vranët me mundësi edhe për riga lokale shiu.

17.10 – Kryesisht me vransira. Nuk përjashtohen mundësi për riga lokale shiu.

18.10 – Kryesisht me vransira, që deri në mbrëmje pritet të shpërndahen.

Temperaturat minimale luhaten nga 3C-6C, e maksimale në rritje graduale nga 6C deri në 13C
në fundjavë.

Do të fryjë erë mesatarisht e fuqishme nga verilindja e veriu 5-14m/s.

Shtypja atmosferike zbret përreth vlerave normale, e nga mesi i javës me tendencë të rritjes.

Postime të ngjajshme
Lajme

PDK po përgatit padi për qeverinë Kurti

Lajme

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Lajme

Kaq vite burgim mund të dënohet burri që rrahu brutalisht gruan në market

Lajme

Komandanti i Njësisë Speciale reagon për rrahjen e gruas në Prishtinë